Sevgili Öğrencilerimiz,

Öncelikle fakültemize hoş geldiniz diyorum. Yıllar boyunca çok çalıştınız, tatillerinizden fedakarlık ettiniz ve ülkemizin en iyi mimarlık fakültesinde eğitim almaya hak kazandınız. Hepinizi bu üstün başarılarınızdan ötürü gönülden tebrik ederim.

Bizler için her sonbahar yeni bir başlangıç, heyecan ve gurur vesilesi. Yeni öğrencilerimizin ilgisi ve enerjisi bizleri de motive etmekte. Bu duyguları bu yıl daha da coşkulu bir şekilde yaşıyoruz. Zira bir buçuk yılı aşkın bir süredir ara verdiğimiz yüz yüze eğitime başlıyoruz. Covid-19 salgınının zorunlu kıldığı tüm önlemleri uygulayarak sizleri Taşkışla’da görmeyi mutlulukla bekliyoruz.

Önümüzdeki dört yıl boyunca ülkemizin en iyi üniversitelerinden birinde, her biri alanlarında en yetkin hocalarınızla birlikte olacaksınız. Sizlere burada sadece seçtiğiniz alandaki mesleki eğitimi vermekle yetinmeyecek, ülkemizin yarınlarında söz sahibi olan, düşünen, araştıran ve sorgulayan bireyler olarak yetişmeniz için yardımcı olacağız. Sizlerden beklentimiz bu dört yılı kendiniz için en verimli şekilde geçirmeniz.

Birinci dönem Temel Stüdyo eğitimlerimizi ve bölüm derslerinizi sizleri tasarım süreci ile tanıştırmak ve mesleğe ilk adımlarınızı atmak adına hazırlıyoruz. 4 Ekim’de başlayacak olan eğitim döneminin ilk haftasını fakültemizi, müfredatı ve diğer konuları tanıma fırsatı bulacağınız oryantasyon haftası olarak planladık. Çeşitli seminerlerle sizleri bilgilendirecek, okulumuzu tanıtacağız. Fakülte, Temel Stüdyo ve bölüm web sayfalarımızda eğitiminiz ile ilgili olarak bilmeniz gereken tüm bilgiler mevcut. Resmi sosyal medya hesaplarımızı da takip etmenizi öneririz. Alışma devresini en hızlı ve rahat bir şekilde geçirmeniz için tüm hazırlıklarımızı yaptık ve sizlerle derslerinizde ve stüdyo çalışmalarınızda birlikte olmayı heyecanla bekliyoruz.

Bir kez daha hepinizi üstün başarılarınızdan dolayı kutlar, 2021-22 akademik yılının tüm yeni ve mevcut öğrencilerimiz için verimli geçmesini diler, sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Murat Gül
İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı

Fakülte Web Sayfaları:
İTÜ Mimarlık Fakültesi Web Sayfası: https://mim.itu.edu.tr/
İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğrenci İşleri Web Sayfası: https://mim.itu.edu.tr/itu-mimarlik-fakultesi-ogrenci-isleri-sayfasi/
İTÜ Mimarlık Fakültesi Temel Stüdyo Web Sayfası: https://tesfoundationstudio.wordpress.com/

Fakülte Sosyal Medya Hesapları:
Instagram: @itutaskisla
Twitter: @itutaskisla
LinkedIn: İTÜ Mimarlık Fakültesi
Facebook: @itutaskisla
YouTube: İTÜ Mimarlık Fakültesi