Sevgili Gençler,

Üniversitemiz Mimarlık Fakültesinin ev sahipliğinde 10-15 Temmuz 2023 tarihleri arasında lise öğrencileri için İTÜ TASARIM ATÖLYESİ – itüTA düzenlenmektedir.

itüTA geleceğin mimar,  şehir plancısı, endüstri ürünleri tasarımcısı, iç mimar ve peyzaj mimarı adayı gençlere İTÜ Mimarlık Fakültesi içerisindeki eğitim, öğretim ve yaşamı tanıtmayı, onlarla akademisyenleri ve meslek profesyonellerini bir araya getirmeyi hedefliyor. Bu atölyede öğrenciler Mimarlık Fakültesi’ndeki bölümleri tanıyacaklar, ortak seminer ve söyleşilerle farklı bakış açıları edinecekler ve tasarım sürecini yakından tanıma imkânı yakalayacaklardır. Atölye öğrencilerin içinde yaşadıkları şehirde mimarlık, planlama ve diğer tasarım alanlarının kent yaşamı ile etkileşimlerini inceleyecekleri “İSTANBUL’UN FOTOĞRAF VE ESKİZLER İLE KEŞFİ: Kente farklı bir bakış” temalı bir gezi ile başlayacaktır. itüTA’nın ana eksenini ise Mimarlık Fakültesi içerisindeki meslek disiplinlerinin tümünü kapsayacak olan ortak atölye çalışması oluşturmaktadır. Öğrenciler bu atölyede deneyimli yürütücülerin öncülüğünde çeşitli tasarım çalışmaları gerçekleştirecekler ve bir haftalık programın sonunda ürünlerini sunma, sergileme ve tartışma imkânı yakalayacaklardır.

Prof. Dr. Mehmet KÜÇÜKMEHMETOĞLU
İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı

Kimler Katılabilir:
Tüm lise öğrencileri katılabilir.

Program Yürütücüsü:
Prof. Dr. Gülname Turan

Programı Verecek Olan Öğretim Üye ve Yardımcıları
Prof. Dr. L. Figen Gül
Prof. Dr. Gülname Turan
Doç. Dr. Mehmet Emin Şalgamcıoğlu
Doç. Dr. Ethem Gürer
Doç. Dr. Melih Bozkurt
Doç. Dr. Eren Kürkçüoğlu
Dr. Öğr. Üyesi Orkan Zeynel Güzelci
Dr. Rumeysa Ceylan Çalışkan
Öğr. Gör. Süheyla Müge Halıcı
Araş. Gör. Ahmet Türel
Araş. Gör. Başak Akarsu
Araş. Gör. Begüm Hamzaoğlu
Araş. Gör. Arife Eymen Karabulut
Araş. Gör. Ebru Şevkin
Araş. Gör. Gizem Aluçlu
Araş. Gör. H. Kübra Dolap Yıldız
Araş. Gör. Burak Belli
Araş. Gör. Sena Semizoğlu
Araş. Gör. Ebru Satılmış
Araş. Gör. Özlem Tepeli Türel

Program Özeti:

  • İTÜ Mimarlık Fakültesi’ndeki bölümlerin tanıtımı
  • İstanbul’un fotoğraf ve eskiz çalışmaları ile keşfi
  • İTÜ Mimarlık Fakültesi içerisindeki meslek disiplinlerinin tümünü kapsayacak olan ortak atölye çalışması
  • Öğrenci çalışmaları sunumları ve sergisi

Genel Bilgiler:
İTÜ Tasarım Atölyesi itüTA  10-15 Temmuz 2023 tarihleri arasında tek dönemlik bir yaz etkinliğidir.
Tüm program için öğrenci kapasitesi en fazla 60 kişidir.

Süre Günler ve Yer:
Toplam 6 gün (48 saat) sürmekte olan program Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 09:00-17:00 saatleri arasında İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsünde düzenlenmektedir.

Başvuru ve Gerekli Belgeler:

Lise yaz okuluna kabul edilen adaylardan kesin kayıt için 23 Haziran 2023 tarihine kadar eğitim tutarını ödemeleri istenecektir.

Ücretler ve Ödeme:
Programın ücreti 9500 TL’dir (KDV dahil).

Ön kayıt ücreti alınmayacaktır. Ücretin tamamı kesin kayıt sırasında tahsil edilecektir.

Lise yaz okuluna katılacak adayların eğitim tutarını ödemeleri için son tarih 23 Haziran 2023 günüdür. Kayıt işlemlerini tamamladığı halde yaz okuluna katılım gösteremeyen öğrencilerin ücretleri iade edilmemektedir.

Program ücretine yaz okulu bünyesinde öğrencilerin eskiz ve çizim çalışmalarında kullanacakları eskiz defterleri ve diğer malzemeler, kampüs içinde verilecek öğle yemekleri dâhildir. Konaklama ve kampüse ulaşım öğrenciye aittir.

Önemli Tarihler
Ön Başvurular 22 Mayıs- 9 Haziran 2023 tarihleri arasında alınacaktır. Son başvuru ve kesin kayıt tarihi 23 Haziran 2023 ‘dir.

Başvuru Sonrası Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler

  • Öğrencinin velisi tarafından doldurulacak ve yaz okuluna katılımınız için velinizin onayının yer aldığı Muvaffakatname Formu.
  • Dijital vesikalık fotoğraf.
  • Nüfus cüzdanınızın arkalı-önlü taranmış hali.
  • İstanbul Teknik Üniversitesi mensubu ya da mezunlarının birinci derece akrabalarına uygulanan indirimlerden faydalanmak isteyenlerin, bu durumu belgeleyecekleri doküman.
  • Öğrencinin yaz okulu süresince fotoğraf ve video çekimlerinde yer alması durumunda, görsel içeriğin sosyal medyada ve İTÜ’nün tanıtım faaliyetleri kapsamında kullanılmasına yönelik sosyal medya izin belgesi.

Sorularınız için İTÜSEM ile iletişime geçebilirsiniz.

© 2014 İTÜ Mimarlık Fakültesi | Bütün Hakları Saklıdır.
Yukarı